• https://www.facebook.com/kobtekotomasyon/?ref=settings
  • https://plus.google.com/u/0/108097952727048223189
  • https://twitter.com/kobtekbarkod

Muadil Toner ve Tercih Sebebi?

  
 Yazıcı üreticilerinin, üretmiş oldukları yazıcıda yüksek performans sağlayarak baskı yapabilmesi için ürettikleri toner kartuşuna ORJİNAL TONER kartuşu denmektedir.Orijinal toner kartuşları, üretilen yazıcının bütün becerilerini tam olarak gösterebileceği nitelikte üretildiklerinden gösterdikleri performans tartışılmaz özelliktedir. Ancak orijinal yazıcı tonerlerin fiyatları yüksek olduğundan kullanıcılar tarafından daha ucuz çözümler aramaktadır. Günümüzde en çok başvurulan sistem dolum toner kullanmaktır.

   Toner dolumu işlem yazıcı kartuşunun tıpası sökülerek veya kartuşun üzerine delik delmek sureti ile kartuş tankı içine TONER TOZU doldurmak ve atık haznesinin içinde bulunan tozun boşaltılmasından oluşmaktadır. Yazıcı ile birlikte alınan demo kartuşu bu işlem yapıldığında kopya kalitesinde çok bariz hatalar göze çarpmasa bile ikinci dolum ardından bütün hatalar ortaya çıkmaktadır. Ancak bozuk kopyaya zaman içinde gözler alıştığından ve fiyatlarının ucuz olmasından kaynaklanan tolerans nedeni ile idare eder mantığı ile bakılmaktadır.Toner dolumu yaptıran kullanıcıların hiçbiri kopya kalitesinden memnun olmasa bile yalnızca fiyatları ucuz olduğu için kullanmak zorunda kalmaktadır.

  Dolum toner kullanmanın çok üstünde performans sağlayan YENİLEME TONER genel olarak her dolumcunun yapması gereken üretim biçimi olmasına rağmen üretim maliyetlerinin yüksek olması nedeni ile kar marjını düşürdüğü için tercih edilmemektedir. Yenileme toner üretimi kartuş içinde çalışan ve görüntü kalitesini oluşturan parçaların tamamının hiç kullanılmamış sıfır parçalar ile değişimi yapılarak yeniden doldurulmasıdır. TONER ÇİPİ dahil olmak üzere bütün parçaları yenilenmiş yazıcı tonerleri orijinal kalitede baskı yapma özelliğine sahip kartuşlardır.

  Uzun ömürlü ve sorunsuz çalıştıklarından kullanıcıları üzmeden çalışabilirler. Yenileme esnasında biraz fazla para ödenmiş olsa dahi kullanım sırasında ödenen fazla parayı fazlasıyla geri ödeyebilirler.

   BOŞ TONER kartuşuna ihtiyaç duyan bu iki uygulamanın dışında bütün parçaları sıfır olarak üretilen MUADİL TONER KARTUŞU bulunmaktadır. Muadil toner kartuşları fabrikasyon olarak sıfırdan üretilmiş ve orijinal kartuşunun tüm özelliklerini karşılamak üzere imalatı yapılmıştır. Ancak farklı firmalarda üretilen muadil tonerlerin en büyük sorunu kalite standardı olmamasıdır, orjinalinden farksız kalitede çalışanların yanında kötü yapılmış dolumdan dahi kötü kalitede baskı yapan ürünlerle karşılaşılması sıkça karşılaşan sorunlar arasındadır.

  Bu bilgiler ışığında orijinal toner kartuşuna yakın iş yapabilecek iki üründen birinin seçilmesi gerekmektedir. Bunlardan birisi yenilenmiş kartuş, ikincisi ise kaliteli bir üretici tarafından üretilmiş muadil yazıcı toneri olmalıdır.
    
NEDEN MUADİL TONER KULLANMALI?
  • Orjinal Tonerin Çok Yüksek Fiyatlarda Satılmasından Dolayı...
  • Ucuza Alıp Sonradan Dolum Yapılabilmesi...
  • Ülke Ekonomisinin Yurtdışına Çıkışının Kısıtlanması...
  • Geri Dönüşüm Yapılabilmesi ve Çevreci Olması...
  • Maliyet Düşüklüğü Nedeniyle Dolayı Sürekli Yedekli Çalışılabilmesi...
Örneklendirme...

X Marka X Model Aldığınız Yazıcı Fiyatı : 750 TL

Ayda Bir Adet Orjinal Toner Kullanımı : ORJ TONER FİYATI : 250 TL VS
Ortalama Yılda 12x250 TL : 3.000 TL.

Üretici Cihaza 2 Yıl Garanti Verdiğinden Kullanıcının Toplamda İki (2) Yıl Süresince  ORİJİNAL TONER Kullanması Garanti Kapsamınsa Alınması için Zorunludur.

24 ay x 250 tl : 6.000 TL Ödemiş Olursunuz.

Toplamda alacağınız çıktı sayısı, Aldığınız ürün 2.500 sayfa kapasiteli olsa 60.000 sayfa yapar ve 60.000 Sayfa Sonunda Cihaz Arıza Vermeye Başlar Ama Garantisi Bitmiş Olur.
Garantisi Bittiğinden Akıl Almaz Ücretler İstenir. Yaptırma Gereği Duymazsınız ve Yeni Bir Cihaz Alırsınız.

750 TL ye Alınan Bir Cihazın Garantisi Bitmesin Diye Ödemiş Olduğunuz Ücret : 6000 TL (Tam Sekiz 8 Katı)

Eğer ki Muadil Toner Kullanılmış Olsaydı
 
750 TL ye Alınan Cihazın  İki (2) Yıllık Muadil Toner Ücreti : 100 TL x 24 ay 2400 TL Öderdiniz. Böylece 3.600 TL Fazla Para Ödememiş Olurdunuz.